OpenSPA 4.0.004

Diskuze E2

Moderátoři: monkus, gorick, schmegea

Odpovědět
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od VTronik »

OpenSPA 4.0.004

Tento image jsem nyní nainstaloval, abych ho reálně vyzkoušel v běžném provozu a zjistil tak, zda je použitelný a v čem má silné nebo slabé stránky.
Image jsem na DOM nainstaloval pomocí aplikace MAT, DOM je rozdělen na 2 partition, první je pro vlastní image a má velikost cca 226MB, druhá o přibližné velikosti 30MB je pro swap systému. Prostor DOM 256MB je tak zcela vyčerpán a použit. Vlastní instalace image pomocí aplikace MAT v tomto nastavení proběhla zcela bez problémů, odkládací prostor pro aplikaci MAT jsem měl nastaven na HDD (na to se MAT ptá již při připojení k boxu a pomocí tlačítek nabídne možné odkládací prostory, v mém případě interní HDD nebo USB flash klíčenku z zadním USB konektoru).
Po dokončení instalace aplikací MAT, kde byl vlastní průběh instalace korektně a postupně zobrazován, je box restartován. Po restartu box normálně naběhl do nastavovacích obrazovek po prvním startu systému. Já jsem provedl nastavení HDMI připojení, nastavení tuneru (pouze DiSEqC porty bez ladění), nastavení jazyka (ostatní jsem nechal smazat, abych ušetřil trochu místa na DOM), nastavení LAN (používám pouze kabel), obnovení systému z předchozích image uložené na disku jsem zakázal a nechal systém spustit do normálního provozu. Setting jsem do boxu nahrál pomocí aplikace DreamBoxEdit, použil jsem již předtím použitý a vyzkoušený svůj setting. Pro zvětšení poměrně malého prostoru pro swap jsem pomocí swapmanageru aktivoval ještě swap na USB flash (formátována na ext2) ve velikosti 256MB. Swap umístěný na DOM je po restartu nepřipojený, jeho připojení se zajistí úpravou fstab souboru, kde v položce pro swap se musí ručně opravit hda3 na hda2, kde se swap skutečně nachází. Po těchto úpravách a restartu má celkový prostor pro swap velikost cca 296MB, primárně se používá DOM, po jeho vyčeprání USB. Na USB mám dále adresář picon a v něm umístěné všechny picony. Picony si FW sám našel a začal je správně používat. Protože se mi skin, který je součástí instalace příliš nelíbil, tak jsem přímo na feedu OpenSPA stáhl a nechal nainstalovat skin OpenSPA HD Extra. Do toho jsem také z feedu OpenSPA doinstaloval ikony 3D. Skin poté vypadá celkem obstojně (můj názor).
Dále jsem z důvodu další bezproblémové instalace pluginů adresář Plugins přemístil na USB (pomocí postupu a aplikace DCC), na DOM jsem namísto adresáře Plugins uložil na jeho místo pouze symlink Plugins, který směruje na Plugins na USB flash. Aby to správně fungovalo, je opět nutné udělat i úpravu fstab, která zde již byla popsána v jiném vlákně.
Box jsem dále namountoval na své síťové úložiště, zvlášť do složky pro nahrávání, zvlášť do složky, ve které mám již zpracovaná videa a filmy. Vše proběhlo bez problémů a po restartu plně funkční.
Do boxu jsem nahrál z ipk balíčku GSU v6.33 a stáhl mgcamd 1.38c. Pro ten jsem do příslušného adresáře (keys) uložil i své konfigy. Mgcamd se normálně spustil, použil konfigy nahrané v keys a správně se připojil ke kartovému serveru. Provoz TV bez problému. Nahrávání bez problému včetně sledování jiného kanálu v rámci stejného TP. Samotné GSU funguje také, Systém info zobrazuje údaje o boxu, Channel info také, atd…
Dále jsem do boxu nainstaloval z ipk balíčku CSFD v10.80, kterou jsem po restartu boxu a následném spuštění bez problému ihned ze sítě akutalizoval na verzi 10.85. Funkce OK.
Další mnou oblíbený plugin jsou Archivy CZ/SK. Ty jsem rovněž do boxu instaloval z ipk balíčku, ale v doporučeném pořadí. To znamená nejdříve subsupport v 1.5.3, restart boxu a potom vlastní Archivy poslední dostupné verze. Po restartu boxu se Archivy objevily v menu boxu a šly normálně spustit. Samozřejmě nejdříve se zobrazí obrazovka nainstalovaných a funkčních přehrávačů a dále obrazovka pro aktualizaci vlastních služeb. Vše šlo bez problémů nastavit i zaktualizovat. Po restartu Archivy funkční. Vyzkoušel jsem iArchiv ČT, Stream, IPrima.
Jako poslední jsem vyzkoušel, zda a jak dobře bude box přehrávat filmy z NAS ve formátech mkv, mp4 a avi. Mediální přehrávač mnou vybraná videa spustil (i když někdy mu to trochu trvalo…) a šly i pomocí číselných tlačítek na DO přetáčet vpřed i vzad. Z tohoto pohledu se tedy image OpenSPA jeví celkem funkční a v běžném provozu použitelný.
Zatím jsem nezkoušel kartu v interní čtečce, předpokládám ale, že jelikož je použit kernel 3.3.1, tak bude funkční kombinace s oscamem.

Klady:
Všechny výše uvedené části jsou použitelné a funkční

Zápory:
Image je celkem líný, přepínaní při provozu TV 3 až 5 vteřin (HD kódované kanály), při některých dalších operacích jako například spuštění filmu je to ještě pomalejší. Po naběhnutí to ale již běží bez problému.

Závěr:
Celkem stabilní a na běžné koukání TV použitelný a stabilní image, který vyžaduje jen trochu trpělivosti. A to z toho důvodu, že když dám povel na DO, tak to někdy chvilku trvá a přesýpačky se točí (má rotující kolečko nikoliv klasické přesýpací hodiny).


VTronik


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od VTronik »

Doplním výše psané:
Ještě jsem vyzkoušel další rozšíření, které jsem stáhl z feedu OpenSPA extras nebo přímo z feedu pro Plugins a aktualizaci SW.
EPGRefresh - po stažení funkční, nastavení OK
YouTube player SPA - po stažení funčkní jen trochu pomalý
hbbTV plugin - po stažení funkční, ale velmi pomalý, nepadá sice do zelené smrti, ale občasné zámrazy a velké nároky na paměť (což bude asi příčina)


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
dedecek_
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: 14 kvě 2009, 21:56

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od dedecek_ »

Perfektně popsané. Dík.
Vyzkoušel jsem, ale pro běžné sledování a přehrávání dávám přednost OpenATV 5.1 - instalace MAT 216, 10, 30.
Doinstaloval jsem GSU, archivy a bmedia center.
Rychlejší přepínání a přehraje to všechno i po síti.


azbox hd premium, E2, Samsung 3,5" 400GB, Xtreng ET9500,Open XTA, samsung le46A756
Uživatelský avatar
Fishburn Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1097
Registrován: 25 úno 2010, 19:52
Bydliště: v Cyberprostoru
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od Fishburn »

Zdravím a hned děkuji za perfekt info p.Vtronik

Nicmeně rychlost image zhazuji na (DOM....protože přenosová rychlost na dom v režimu atapi v pio4 nebo Uata je max 100-133mb.sec
Ale na Usb s rychlou FLASH je svižnější....(podpora USB 2,0 "až-480mb s")

asi tak .........ale psal jsem již dříve :106:




Poznnámka: Možná kecam ale rozhrani Ide/Eide max 66/100 pozdeji Fastata 150 Mb/s


AzBoxE.,SG2100,Par 90,1xTwinQuad , TV-Sharp 3D Ult
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.3,9.
Amiko Alien Min OpenATV 6.3,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.4 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+ CCcam 2.3.9 Aktive
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od VTronik »

Zdravím p. Fishburn
Ano mám obdobnou zkušenost. A to, že z USB se chod tváří jako rychlejší. Otázkou zůstává proč to tak v reálu je, protože asi nikdo z nás tam nemá připojenou USB flash, která dokáže reálně využít papírové rychlosti rozhraní. Obvykle jsou dnes rychlosti USB klíčenek o řád nižší nebo srovnatelné s rozhraním, na kterém je DOM. Já si myslím, že je v rychlosti (pomalosti) DOM ještě něco dalšího...
Před nějakým časem jsem chtěl v akci koupit nový větší DOM, který měl být i rychlejší než ten originál, ale už bylo vyprodáno. A za draho ho kupovat nechci, za to mi AZBox již nestojí :-).
Mám tu ještě jeden převodník z IDE 40pin na SD kartu, ale je asi out, protože se mi ho nepodařilo rozchodit. Chtěl jsem zkusit SD kartu místo DOM, což by také mohlo být zajímavé pro instalace nových a větších image.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
Uživatelský avatar
Fishburn Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1097
Registrován: 25 úno 2010, 19:52
Bydliště: v Cyberprostoru
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od Fishburn »

Zdravím ....
Hned k rychlostem DOM

Protože mám fastata v pc tak jsem pomocí Programu (HD Tune) Otestoval DOM orig z elite ........

hodnoty čtení ..." +, -, čtení 44.75mb/s zápis 19.77mb/s" 250mb
usb sice je to relativní není to azbox čtení 97.34 zapis 81,44mb/s 64GB

použítá Flash Verbatim Store 'n' Go PinStripe
Je to jen informační ....""


no a co se tyče sd karet p. vikino zde s fora ten ma tyto zkušenosti i azkem ale přešel tuším na xtrend


AzBoxE.,SG2100,Par 90,1xTwinQuad , TV-Sharp 3D Ult
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.3,9.
Amiko Alien Min OpenATV 6.3,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.4 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+ CCcam 2.3.9 Aktive
Ladin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 14 led 2009, 13:14
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od Ladin »

Během prvních deseti minut testování 2x zelená smrt v mediacentru při přehráváni avi.


Dreambox7000 a test AZBOX elite HD :)
Uživatelský avatar
Fishburn Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1097
Registrován: 25 úno 2010, 19:52
Bydliště: v Cyberprostoru
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od Fishburn »

Nevím o žádném mediacentru u azboxu že by byl OK na žádnem imageE2 nejde ani z 40 procent...a ani u ofic FW

Pokud něco přehraje,posune ,přetočí, vypne,zapne , tak ok....



Ale ve veětšině případu media OFF... :90:


:89:


AzBoxE.,SG2100,Par 90,1xTwinQuad , TV-Sharp 3D Ult
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.3,9.
Amiko Alien Min OpenATV 6.3,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.4 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+ CCcam 2.3.9 Aktive
Uživatelský avatar
marek66
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 11 srp 2009, 22:12
Bydliště: BA

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od marek66 »

rti 1.7


2x AZBox HD Elite, NAS 2TB, WD Caviar Green 3,5" HDD 1.0TB 5400RPM 64MB SATA/USB, CCcam 2.3.0 (Skylink-S), 28E-23,5E-13E-5E, RTI 1.7, SAMSUNG PDP 50", PANASONIC PDP 42"
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od VTronik »

Souhlasím s Fishburnem, že není k dispozici žádný image, kde je bezproblémový a zcela funkční mediacenter. Není to ani u RTI 1.7. Jen se dá říci, že je pro většinu médií použitelný nebo ne. Z těch lepších a povedenějších image, kde je celkem vyhovující mediacenter bych jmenoval kromě RTI 1.7 ještě OpenSPA 3.1 (kernel 3.3.1), OpenSPA 4.0.004 (kernel 3.3.1) a OpenRSI z 4.1.2014 s kernelem 3.9.2.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
Uživatelský avatar
Fishburn Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1097
Registrován: 25 úno 2010, 19:52
Bydliště: v Cyberprostoru
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od Fishburn »

no všeobecně si myslím že drivery pro media nejsou dodělané stejně jako čtečka a také api !!!! :idea:

Během toho to týdne a minulého jsem otestoval openspa 4x i openatv 5x :74:
a nic me nepřesvědšilo o změně !!! :cry:
a zustavam na mé známe konfig... :88:

ono se to přad točí okolo az-archivech a medich... :31:

p.Ripper Který to rozjel a celkem někde dotahnul a ted to jen a jen stojí na jeho ovladačích !!! už ukončil nějakou tu podporu. :89:
Budme vděční :55:

PS: Karta mi jede na 100% sdílení 100% nahravaní + přehravní po FTP 100% Prohlížení FOTO 100% Video 50%něco přehraje
Android mobil -aplikace VU+ ovladní az + stream 100%
-počasí ok
-GSU ok
-Cooltvguide OK
-DLNA pomocí mobilu OK
-Fastscan OK
-skin Orig + picony ok
-CSFD ok
-CCam+Oscam ok

co více potřebuji žadná kolečka,samba ok i ftp,žadná zelená zapisi ok...


pro mne už výběhový stroj menem AzBox s tímto FW

-
:106: :106: :106: :106: :106:

MÁTE NEKDO PŘIPOMÍNKY :!: :!: :!: :!: :!: :!:


AzBoxE.,SG2100,Par 90,1xTwinQuad , TV-Sharp 3D Ult
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.3,9.
Amiko Alien Min OpenATV 6.3,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.4 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+ CCcam 2.3.9 Aktive
zbyneksk Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: 06 kvě 2009, 22:18
Bydliště: Doma
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenSPA 4.0.004

Příspěvek od zbyneksk »

Fishburn píše:pro mne už výběhový stroj menem AzBox s tímto FW
Hmm, dle hesla kdyz to funguje tak do toho nevrtej, zacinam zvazovat ze bych tu E2 i zkusil, ale stale tam mam nejaky origos z jara 2010 jenz se mi zda neprekonany, viz
viewtopic.php?f=149&t=5097 Jinak ja jsem si ty partisny vzdy nakrouhal rucne dle potreby.

Mimochodem co jsi mel na mysli pod pojmem vybehovy stroj?? :O)


Odpovědět

Zpět na „AZ HD Diskuze E2“