Vypadky zvuku na CT

Dotazy začátečníků pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

aleycon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 21 led 2015, 12:56

Re: Vypadky zvuku na CT

Příspěvek od aleycon »

grantec: Vypadava to na vsech ctyrech, tedy CT 1 HD/SD a CT2 HD/SD. Dnes odpoledne jsem s tim chtel jeste experimentovat, ale tech vypadku je dnes zrovna jako na potvoru hodne malo. Kdyz to vypadava treba na CT1 HD, tak kdyz prepnu na CT1 SD, tak to vypadava taky.
Pripada mi ze pokud pri vyskytu vypadku zvuku box pripojim k routeru nebo i jen k PC, vypadky po chvilicce ustanou. Nemam to ale jeste uplne overene, potrebuju to jeste nekolikrat zopakovat.


Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Vypadky zvuku na CT

Příspěvek od esmiran »

Uz jsi zkousel dat tovarko a proskenovat znova druzici?
Zkus si udelat zalohu nastaveni - tu si zkopiruj na PC, pak tovarni nastaveni a znovu nastav tuner a proskenuj... jestli to nepomuze muzes se vratit do puvodniho stavu.
Kam mas nastavene to nahravani? Mas HDD pripojeny do USB, nebo jinak?


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
aleycon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 21 led 2015, 12:56

Re: Vypadky zvuku na CT

Příspěvek od aleycon »

esmiran: Diky, zkousel. Kdyz jsem prechazel z NG-return ktery tam byl po koupi na origo image. Po instalaci origo image jsem dal factory settings. Vse jsem pak znovu nastavoval (vc. tuneru) a scanoval znovu druzice (min 2x).
Disk 2,5" 1TB mam uvnitr na SATA, zformatovan v boxu na ext4.
Puvodne byl v boxu NG-return 2.50, pak aktualizace z menu na 2,70, pak z flashky origo image 2.15 (co je na ulozto), aktualizovany na verzi z 19.1.2015. Vcera jsem nasel novejsi verzi, zkusim ji.
Napadlo me jeste zkusit scart vystup, jestli to tam bude taky a take live TV z yWeb. Zkusim jeste CT art a CT sport, jestli to tam taky bude vypadavat.


aleycon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 21 led 2015, 12:56

Re: Vypadky zvuku na CT

Příspěvek od aleycon »

Tak problem s vypadky zvuku je vyresen (alespon doufam). Problem byl v HDMI gabelu.
Je to k nevire, zvlaste kdyz si uvedomim ze to delalo jen CT1/2 a navic jen pri primem sledovani na TV. Sledovani zaznamu CT 1/2 z HDD stejnou cestou (box -> TV) bylo naprosto bez chyby.
Zkusil jsem par hodin sledovat box pripojeny pres scart a Web a tam to bylo OK. Zbyvala uz jen moznost prenosu pres HDMI. Na netu jsem se docetl ze vypadky zvuku a nekdy i obrazu na HDMI nejsou nijak vyjimecne, staci vyzkouset ruzne HDMI kabely.
Pouzil jsem kabel co je dodavany k boxu - peknej silnej bejkovec, jeste pekne opredenej a se zlac. koncovkami. Koupil jsem si tedy jeste jeden asi za kilo, celkem obyc. a je po starostech:-) (zatim). Navic ten kabel dodany s boxem nepodporuje 1080p50 ale jen 1080i50. Pokud jsem dal progressive, byla na TV misto obrazu obcas jen fialovoruzova plocha, jinak tma. Ten za stovku jede na progressive v poho.
Bud ten dodany kabel s boxem je nejaky nepodarok nebo nejaky starecek.


Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Dotazy začátečníků“