OSCAM - webif - address

Diskuze k pluginům pro nové modely.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

OSCAM - webif - address

Příspěvek od xdedek »

Zdravím všechny..

kdysi dávno jsem měl nainstalován plugin

Kód: Vybrat vše

OSCam+MCAS komplet plugins pro HDBOX+popis pro začátečníky
(už si přesně nepamatuji verzi)
potom jsem přešel na novější

Kód: Vybrat vše

OSCAM - by grantec
měl sem verzi r8986 new webif static a v té mi v webif přestalo ukazovat IP adresy klientů, místo toho se zobrazovalo jen:

Kód: Vybrat vše

::4006:0:0:0
(snažil jsem se to řešit a hledal vše možný, ale prostě zaboha se mi nic nepodařilo..

No a tak jsem dnes aktualizoval server na:
r9431/647 new webif no-static
no ale bohužel.. žádné výrazné zlepšení se nekonalo.. aktuálně to zobrazuje u všech klientů:

Kód: Vybrat vše

::483a:5d29:54cf:7e29
a už vážně nevím co dělat.. můžete mi poradit?
jako tato novější verze mi připadá, jako by se snažilo to zobrazit téměř jako v ipV6, ale i tak jako nějak chybně...

máte s tím někdo zkušenosti? nebo je to chyba jen u mě? nebo to tak máte všichni?..
Díky moc za radu...


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OSCAM - webif - address

Příspěvek od grantec »

mas tam ip adresy vo formate IPv6 , takze asi by bolo dobre pouzit IPv4 ,ze ?


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OSCAM - webif - address

Příspěvek od xdedek »

omlouvám se, ale toto teda vážně nechápu.. na routeru mám IPv6 nepovolené a server má obyčejnou IPv4 adresu formátu 192.168.1.xxx ... tak nevím kde bych měl nastavit IPv4.. leda tak ještě někde v konfigu toho oscamu, ale to vážně právěže netuším kde..
a další věc... tu "divnou" adresu, co jsem napsal, tak to ukazuje u všech klientů stejnou.. takže myslím, že tímto to taky nebude...
a ještě jedna věc.. no v předchozí verzi to ukazovalo zas u všech taky úplně divnou adresu, tu co jsem psal předtím...


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OSCAM - webif - address

Příspěvek od xdedek »

To vážně nikdo mi nedovede poradit? Ani napsat, zda to někomu funguje, nebo je to normální stav...?


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
5738 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 108
Registrován: 06 črc 2010, 12:09
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OSCAM - webif - address

Příspěvek od 5738 »

xdedek píše:To vážně nikdo mi nedovede poradit? Ani napsat, zda to někomu funguje, nebo je to normální stav...?
Zdravím mne to robí presne to isté vyskúšal som už všetko zmeniť a nepomohlo

Kedysi som tu kde si čítal že treba si nájsť oscam ktorý podporuje len IPv4 ale ako to nájsť a rozlíšiť ktorý je ktorý tak to dá umenie
Po pár pokusoch som to radšej vzdal

Ak by niekto vedel pomôcť že čo hľadať tak sa poteším


Ďakujem za odpoveď


xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OSCAM - webif - address

Příspěvek od xdedek »

Díky 5738 . aspoň někdo se ozval.. Kdo tu dá vědět z praxe... Rád bych se k tomu nějak propracoval.. Tak pokud by se někdo našel, kdo nám může pomoct... Tak bych byl skutečně rád.. Jistě by se to dalo ještě dále rozvinout....


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OSCAM - webif - address

Příspěvek od xdedek »

Zdravím pánové, takže výsledkem je, že skutečně, jak tu všichni radili, že je potřeba spouštět oscam určený pouze pro IPv4.. prostě z nějakýho důvodu to nemají kompatibilní... no nicméně tu nikdo nebyl schopen dodat takový plugin, připadně jak ho "udělat".. no po velmi dlouhém bádání se mi to ale nakonec podařilo.. vykompiloval jsem si to co jsem potřeboval a i poladil ostatní nastavení (ubral nepotřebné čtečky a protokoly a další) no a nakonec se mi podařilo udělat si celkem dost maličkej oscam.. no a myslím, že o to i snad stabilnější, ale to vše ukáže čas...
jinak se jedná o úplně nejnovější co existuje... (i když v době čtení příspěvku už asi ne, protože vychází skoro jednou denně a někdy i vícekrát :-D

kdyby měl někdo o něj zájem, tak ho sem můžu i hodit, případně i upravit někomu k "obrazu svému"

přeji všem pěkný den, no a kdo chcete, tak klíďo napište.. já se podělím.


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k pluginům pro nové modely“