Gigablue HD QUAD PLUS

Diskuze k přijímači Gigablue HD Quad.

Moderátor: efendy55

Odpovědět
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

v predošlom mojom príspevku som ti dal link na oscam . config si kludne uprav podla seba .


Všetko4K,Linux E2
korok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2011, 21:32
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od korok »

Mám taký menší problém , akonáhle zapnem Gigablue alebo pripojím z neho HDMI kabel do hociktorého slotu tak začne rušit TV samsung DVBC tuner na optike 554 Mhz dá sa to nejak odladiť?


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

skús odpojiť koaxial s gigablue .


Všetko4K,Linux E2
korok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2011, 21:32
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od korok »

efendy55 píše:skús odpojiť koaxial s gigablue .
dik, nepomohlo ale chcem sa spýtať máš tam v bazmeku stále tú HDFREAKS-5.3 verziu s októbra? kde fungujú čítačky alebo už to fičí aj na novších image , prípadne ktoré je najsvižnejšie? v ATV som odinštaloval čo sa dalo ale aj tak je ten nábeh čítačiek po reštarte strašne pomalý keď to porovnávam si LX3 a xtredom je to zatial najpomalšie .


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

mám tam stále hdfreaks-5.3 s oktobra 2015 . v novembri som tam skúšal nové image openatv,hdfreaks aj openmips ,ale zmenili tam drivre a maj som sakra problémy vo všetkých image s readers v oscame . zaujímavé bolo že sa to na všetkých prejavovalo úplne rovnako . po prehratí image akéhokolvek mi asi za dve hodiny odpísalo vrchnú readers oscam kartu videl aj zápisy ale nič neodkodovalo a začali sa zväčšovať odozvy až na 10000-ms a skončilo to timeout . používam furt tú istú binárku 10097 aj config a dokonca aj online ked som oscam nainštaloval v akom kolvek image opäť to isté pomohol len tvrdý reštart a na druhý den mi už nešla ani spodná readers ,samozrejme vrchná už bola dávno kaput . zmena binárki ani image nikdy v mojom bazmeku nepomohla až po týždni som našiel posledné image kde boli ešte staré drivrre a odrazu všetky problémy s readrs sú fuč . tak som si urobil komplet backup . počkal som týžden skúsil novšie image a opäť to isté tak mi došla trpezlivosť nahral image so staršími drivermi a nemám problém v starej ani v novej binárke . podla mojich skúseností openatv je super image ,ale oproti iným napr.openmips,hdfreaks,HDMU,openpli čo sa týka rýchlosti je najpomalšie . mám to odskúšané nie len v gigablue ale aj na solo2 ,zero, xpeed, alientriplex, xtrend-10000 aj 8500. ináč v openatv v oscame sa dá nastaviť naštartovanie camu , defaltne je nastavené po tvrdom reštarte na 10-sec a dá sa to zmeniť na 5-sec , ja to nastavujem po každodom fleshi v akomkolvek boxe kde nahrávam openatv . v iných image som túto vymoženosť nenašiel ,ale ani nejako som v nich nepátral .


Všetko4K,Linux E2
korok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2011, 21:32
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od korok »

Môžeš sem hodiť tu verziu hdfreaks-5.3 s oktobra 2015 lebo na stránke majú už len aktuálne 5.3.2016
:115:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

nedá sa to sem poslať , je to velký súbor . ale tu je link . je to s 11.10.2015 .http://anonymus-ulc.net/index.php?page= ... 5&pageNo=2
ale asi budeš musieť zmeniť bootloader .


Všetko4K,Linux E2
korok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2011, 21:32
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od korok »

Dík :jednicka: bootloader som tam zatial nedával mal si pravdu je to ovela svižnejšie, obraz je ostrejší ako v OpenATV, Cccam , doscam okamžite šlapú ešte otestujem ten najdôležitejší oscam . :sherlock:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

oscam ide bez jediného problému ,hbbtv tiež nemá problém , je to celkom rýchle a hlavne stabilné aspon u mna frčím ale v oscame 10097 a bez jediného zamrznutia . :61:


Všetko4K,Linux E2
korok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2011, 21:32
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od korok »

efendy55 píše:oscam ide bez jediného problému ,hbbtv tiež nemá problém , je to celkom rýchle a hlavne stabilné aspon u mna frčím ale v oscame 10097 a bez jediného zamrznutia . :61:
Ako máš nastavenú frekvenciu čítačiek na ice karty ? dal som automat a teraz chodia ecm okolo 100 ms, skúšal som tam dať oscam 10097 ale nespustil sa teraz tam mám a poslednú verziu openhdf-5.3-gbquadplus-172-20160302 a priamo stiahnutý oscam11211 zatiaľ funguje uvidím ďalej ako to bude fachčit. :bubenik:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

[reader]
label = Skylink
protocol = internal
device = /dev/sci1
autospeed = 0
caid = 0D96
detect = cd
mhz = 450
cardmhz = 2700
group = 1

[reader]
label = Upc
protocol = internal
device = /dev/sci0
autospeed = 0
caid = 0D97
detect = cd
mhz = 461
cardmhz = 8300
group = 2


takto nejako mám momentálne readers ale kludne môžeš nechať obe na 450/2700.
bez problémov ide oscam 11209 aj 11211 kludne ho môžeš nechať . dokonca so správnov náplňou funguje aj RTVS karta 0668 .


Všetko4K,Linux E2
nicon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 20 dub 2010, 19:42

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od nicon »

Ahoj,funguje vam nekomu hbbtv na ct? Jeste nekdy v lednu to fungovalo s upravou ok,ted jsem po delsi dobe chtel mrknout mackam cerveny tl. a nic se nedeje


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

áno u mna to ide ,ale pyskuje že to nie je mimo územia čr alebo tak nejak mi na slovensku si okrem správ na čt hbbtv asi nič nepozrime aspon všetko čo som kedy skúšal námatkovo prehrať a samozrejme ani VU+ nič neprehrá okrem reklám a tých správ . ,rtvs bez problémov. ale nič tam nie je zaujímavé . asi tak .........


Všetko4K,Linux E2
korok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2011, 21:32
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od korok »

Neviem čím to je ale skoro pri každom druhom reštarte prístroja pod oscamom čítačky nenabehnú alebo náhodne nabehne len jedna karta , zaujímavé je že pod cccamom korektne obe karty nabehnú vždy. :sherlock:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

skús inú binárku ,alebo máš niečo zle nastavené v configu . skús verziu oscamu napr. 10097 táto ide u mna ako s praku . mala by byť aj tu na fore v dowlande .


Všetko4K,Linux E2
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k přijímači Gigablue HD Quad“