Twin

Dotazy začátečníků pro přijímače Coolstream ZEE, NEO a Twin.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Twin

Příspěvek od dempsey »

Tak si počkaj na niekoho kto v Twine rozbehne nový doscam a napíše ako to urobil.


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
mladek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 74
Registrován: 16 kvě 2010, 22:02

Re: Twin

Příspěvek od mladek »

Tak zatím bych mohl použít starší doscam ale nemám ten spouštěcí script.


Coolstrem Neo Twin, NG-Reurn 2.6-Nevis, doscam v0.20, mgcamd, int. 500GB WD, HD-BOX 9200, 1.11,16, MCAS, ICE Skylink Flexi 7, Cyfra+, motor Opt. DM 3800 (75E- 12,5W), Interstar twin,
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Twin

Příspěvek od dempsey »

tak ho skús spustiť telnetom napr.

cd /var/bin
./doscam

a hneď zistíš či sa dá spustiť, alebo mu niečo prípadne chýba

.. a choď už spať je nedeľa po desiatej :-)


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
mladek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 74
Registrován: 16 kvě 2010, 22:02

Re: Twin

Příspěvek od mladek »

dempsey píše:tak ho skús spustiť telnetom napr.

cd /var/bin
./doscam

a hneď zistíš či sa dá spustiť, alebo mu niečo prípadne chýba

.. a choď už spať je nedeľa po desiatej :-)

No je hezké , že se Dempsey stará o mé zdraví :-) ale neposlechl jsem ho. Telnet mě nasměroval , stačilo přejmenovat soubor jen na doscam a už to funguje. Včera jsem tam dal posledení verzi doscam v.018. CT2, NGWILD fungují ale občas se musí přepnout na jiný program a zpět (to samé je teď i na HD Boxu). Nefungují mi zatím klíče na BISS.


Coolstrem Neo Twin, NG-Reurn 2.6-Nevis, doscam v0.20, mgcamd, int. 500GB WD, HD-BOX 9200, 1.11,16, MCAS, ICE Skylink Flexi 7, Cyfra+, motor Opt. DM 3800 (75E- 12,5W), Interstar twin,
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Twin

Příspěvek od dempsey »

Ak používaš doscam s configmi tak port webového rozhranie definuješ v oscam.conf --- ak bez konfigov tak myslím 8080

Tzn. do vyhľadávača daj http://ipcolla:8080 a tam klikni na readers. Potom len v každom riadku tej-ktorej čítačky klinki na i (info )


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
spyko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 29 srp 2009, 22:59
Bydliště: Havířov

Re: Twin

Příspěvek od spyko »

Vážení,mám v merku coolstream neo twin,ale zkušenosti jen s optibox aligátor+57let věku,myslíte si,že tento přijímač mohu zvládnout?Něco jsem tu přečetl ,zatím to nevypadá zle,jen jestli si linux musím nastudovat celý,nebo mi stačí základy-děkuji ! :89:


DM 525HD,/dvb-t2/c hevc,amico 8140 dvb-t2,panasonic 50st60,42px80,mini pc DI-WAY M9,UPC 100/10.
Uživatelský avatar
Duce
Nováček
Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: 16 bře 2009, 13:20

Re: Twin

Příspěvek od Duce »

spyko píše:Vážení,mám v merku coolstream neo twin,ale zkušenosti jen s optibox aligátor+57let věku,myslíte si,že tento přijímač mohu zvládnout?Něco jsem tu přečetl ,zatím to nevypadá zle,jen jestli si linux musím nastudovat celý,nebo mi stačí základy-děkuji ! :89:
určite zvládneš, tu najdeš všetko a keby niečo sme tu my hlavne grantec,matchbox a dempsey


AZ BOX HD PREMIUM, HD BOX FS-9300, HD BOX FS-9100,COOLSTREAM ZEE, AB IPBOX 200S, OCTAGON SF 908, SAT Elita 2000 HD, FW takmer vždy čerstvý,rotor-takmer celý orbit
mladek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 74
Registrován: 16 kvě 2010, 22:02

Re: Twin

Příspěvek od mladek »

Tak po delší časové odmlce můžu Coolstream Neo Twin zhodnotit (porovnání s HD-Box 9200):

Obraz: na plazmě 130cm nevidím nějaký rozdíl, jako vždy záleží na zdroji, většina fotbalu a filmy na cyfře jsou velmi dobré.
Ovládání: plusem je nahrávání (až na jednu výjimku) a hlavně přehrávání nahrávek. Při posunutí v čase se neobjevuje žádné menu jako v HD-Boxu, což vítám protože většinu sportu a filmů vidím ze záznamu. U nahrávání nemusím přemýšlet jako u HD-Boxu, jestli jsem vypnul přijímač pokud byl nastaven tuner2 (pak samozřejmě netočil motor).Ta výjimka je ,že pokud nastavím nahrávání např. na 13E a vypnu přijímač na 23E nic se nenahraje. Musím ho vypnout do hlubokého spánku nebo nechat zapnutý.
EPG je vynikající. Úprava kanálů je jako asi v každém linuxu trochu zdlouhavější (programy řadím dle oblíbenosti) ale zase tak často to člověk dělat nebude :-)
Používám Doscam, problém byl s CT2 (viz dřívější příspěvky) po aktualizaci klíčů jede CT2 na EMU :-). Nevím, co mám špatně ale emu mi s doscamem nefunguje (mimo CT2 a orf) pokud požiji mgcamd vše ok.
Síť: možná dělám něco špatně ale radši nepoužívám, protože prohlédnout 3 fotky z telefonu pře UPnP je dost na dlouhou dobu. Není to MC.
Flash pamět je opravdu malá, když jsem dal stáhnout loga stanic, okamžitě zaplněno na 100%. Takž loga jsou pryč. Taky semi nepodařilo rozchodit stream pře internet. Připojím se , přepnu program, nastavím nahrávání ale obraz žádný. Tak se na dovolené budu věnovat ženě po celou dobu :-)
Škoda, že nefunguje HbbTV.
Celkově převládá spokojenost. (až na to dálkové ovládání resp. tlačítka v dolní polovině a to mám ruce malé:-)


Coolstrem Neo Twin, NG-Reurn 2.6-Nevis, doscam v0.20, mgcamd, int. 500GB WD, HD-BOX 9200, 1.11,16, MCAS, ICE Skylink Flexi 7, Cyfra+, motor Opt. DM 3800 (75E- 12,5W), Interstar twin,
Odpovědět

Zpět na „Coolstream ZEE, NEO a Twin - Dotazy začátečníků“